Daily Archives: 10. маја 2019.

Радио емисија „У СРЕТАЊЕ ПРАЗНИКУ“ – 29. епизода

Слава храма Светог Георгија у Метковићу

На празник Светог великомученика Георгија Метковска парохија одисала је великом радошћу. Свету Архијерејску Литургију поводом славе храма служио је Епископ ЗХиП Г. Димитрије, уз саслужење свештенства и ђаконства наше епархије. Литургија је почела крштењем дјечака Марка, којега је крстио и миропомазао владика Димитрије. У току Литургије имали смо још једну велику радост, јер је епископ Димитрије у чин свештеника рукоположио ђакона Душка Којића и именовао га за наредног пароха у Метковићу. Литургији су поред вјерног народа присуствовала петорица римокатоличких свештеника из околник Метковских жупа, драги гости из других градова, као и доскорашњи министар правосуђа РХ г. Анте Шпрље. Након Литургије и ломљења славског колача у порти храма, славље је настављено трпезом љубави у парохијском дому. Славској трпези придруио се и градоначелник Метковића г. Далибор Милан.