Daily Archives: 23. јуна 2019.

Недеља Свих Светих – Владика Атанасије служио у Петропавловом манастиру

У Недељу Свих Светих Владика Атанасије је, уз саслужење свештеника о. Дарка Ђога и о. Миленка Спрема и ђакона Антонија, служио Свету архијерејску Литургију у Петропавловом манастиру. Литургији су присуствовали и учесници Научне конференције Српско писано насљеђе и историја средњовјековне Босне и Хума. За све присутне у манастирској гостопримници је припремљено послужење.

Бесједа Владике Атанасија

Света Литургија у Драчеву код Чапљине

У недељу прву по Духовима, недељу Свих Светих, света литургија служена је на сеоском гробљу у Драчеву код Чапљине. Литургија је служена код костурнице где се налазе мошти мученика који су страдали током Другог светског рата из околних села. Сам споменик је током претходног рата разрушен и пре пола године покренута је  иницијатива за његову обнову.

Дружење ђака у Пребиловцима

На Оданије Педесетнице, у суботу 22.јуна, ђаци који похађају Православну вјеронауку на подручју Чапљине окупили су се у храму Христовог Васкрсења у Пребиловцима, да би уз забаву, дружење и такмичење у играма заокружили овогодишњу школску годину. Квиз знања, тимске игре у амфитеатру, бојанке, слагалице и мозгалице били су пропраћени смијехом и такмичарским духом, а Црквена општина Чапљина их је даровала скромним поклонима и послужењем.

Радио емисија „У СРЕТАЊЕ ПРАЗНИКУ“ – 35. епизода

Емисија „У сретање празнику“ – Милимир Пејчић 21.6.2019.