Daily Archives: 29. јуна 2019.

Видовдан у Берковићима

У петак 28. jуна 2019.г. у Берковићима у храму Св. Кнеза Лазара, Божанствену литургију служио је епископ Димитрије уз саслужење свештеника и ђакона. Током Богослужења крштени су Михајло и Гаврило Којовић а у чин ђакона рукоположен је Бранко Калаба. После литургије и литије окупљеним се обратио владика Димитрије, затим свештеник Зоран Илић који је тај дан отишао на нову службу у Њемачку епархију. Здравицом је све поздравио начелник општине Берковићи Ненад Абрамовић. Празнично славље је настављено уз славски ручак у салону ВиС.

Радио емисија „У СРЕТАЊЕ ПРАЗНИКУ“ – 36. епизода

Емисија „У сретање празнику“ – Драго Миловић, 28.6.2019.

Видовдан у Требињу

Празник Светогa великомученика Лазара свечано је прослављен у Саборном храму у Требињу.У навечерје празника вечерњу службу служио је Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије. На дан празника Свету Литургију служио је протојереј Данило Дангубић парох диселдорфски уз саслужење свештенства Саборног храма.