Daily Archives: 9. јула 2019.

Слава храма у Засаду

Светом литургијом, коју је у храму Светог Јована Крститеља у требињском насељу Засад служио отац Игор Зиројевић са свештенством Епархије захумско-херцеговачке и приморске, прослављена је слава овог храма – Ивањдан.

Отац Зиројевић, који живи у Атини, донио је честице моштију Светог Јована Крститеља тако да су вјерници могли да цјеливају ову реликвију. Сарађивао је са братством Хиландара и широј јавности познат је као хороначалник Српског византијског хора.

Извор: Trebinjelive

Ивањдан на Оровцу

У селу Орoвац, надомак Требиња, свечано је прослављена  слава Храма Рођења Св. Јована Крститеља (Ивањдан) . У  присуству великог броја вјерника служена је Света Литургија, коју су служили  свештеници: протoјереј-ставрофор Момчило Пејичић и надлежни парох  Мирослав Ратковић.

Пригодном бесједом вјерном народу обратио се свештеник Момчило Пејичић, говорећи првенствено о овом дивном празнику. У порти храма, након свечане литије, свештеници су благословили крсни колач и жито, након чега се обратио надлежни свештеник  Мирослав Ратковић честитајући домаћинима славу храма.

Овогодишњи домаћини храмовне славе биле су  породицe Деретић, Ђајић и Којичиновић.

Слава храма у Горњем Храсну

У недељу 7. јула у Горњем Храсну прослављена је храмовна слава Рођење Светог Јована Крститеља – Ивањдан. Велики број породица који потичу из овог села окупио се да са својим свештеником поделе радост празника и да обиђу за сада напуштене куће и гробове својих предака. Након литургије и ломљења славског колача уприличена је Трпеза Љубави.