Daily Archives: 30. новембра 2019.

Представљање „Тврдошко-савинског поменика” у Требињу

Репринт издање „Општи лист: тврдошко-савински поменик” представљено је вечерас у Музеју Херцеговине у Требињу. Приређивачи ове књиге: Задужбина „Кнез Мирослав Хумски”, Српско удружење „Ћирилица” Требиње и Музеј Херцеговине Требиње, требињској публици указали су на значај овог општег листа као јединог сачуваног општака средњовјековних манастира долине Требишњице, а који је, након разорења Тврдоша, донесен у Савину, гдје наставља служити као поменик на проскомидији. Повезујући Тврдош и Савину, Црну Гору и Херцеговину, „Тврдошко- савински поменик” својим представљањем вечерас изнова је повезао Требиње и Херцег Нови, и Митрополију црногорско-приморску и Епархију захумско-херцеговачку и приморску, сабирајући житеље ових градова и крајева, њихове градоначелнике, свештенике и епископе.
Током представљања ове књиге, присутнима се најприје обратила директорица Музеја Херцеговине Требиње, Ивана Грујућ, затим господин Горан Комар, а потом епископ Атанасије и митрополит Амфилохије.

Особа за културу и медије Епархије ЗХиП,
Бранислав Рајковић, ђакон