Daily Archives: 7. децембра 2019.

Просвјетина школа у Мостару

У Мостару је у суботу 7. децембра, у просторијама Владичанског двора одржан трећи по реду час Просвјетине школе српског језика, историје и појања. Сваке друге суботе, дјеца у Мостару на часовима српског језика уче азбуку, упознају се са српским писцима и књижевношћу; кроз часове историје на занимљив начин уче о својој историји и своме народу; на часовима појања уче да поју литургију како би на службама могли помагати за пјевницом. Просвјетина школа је веома лијепа и корисна прилика за дјецу и омладину и све које желе да прошире своје видике, науче нешто ново, те склопе нова пријатељства.

Ове суботе, након одржаних часова у госте је дошао фра Ико Скоко. Фра Ико је са дјецом разговарао о римокатоличанству, о цркви и одговарао на дјечија питања. У плану је да наредних субота у госте дођу и представници исламске, јеврејске заједнице и протестантске цркве. На овај начин дјеца уче о својој вери, о другим вјерама, спознајући тако да је љепота у различитости и да се само срцем добро види, као што каже Мали принц. Такође, ученицима Просвјетине школе ће убудуће на дружења долазити и  наши познати глумци, пјевачи и занимљиви нам савременици.

Вјероучитељица Тијана Башић