Daily Archives: 13. децембра 2019.

Учитељу, гдје станујеш? – Празник Светог Андреја Првозваног

Рече им: Дођите и видите! И отидоше, и видјеше гдје станује; и остадоше код њега онај дан … А један од двојице који чуше од Јована и одоше за њим бијаше Андреј, брат Симона Петра.
(На)станујући(се) и у овај дан у Своме требињском Преобажењском храму, Наш Господ Исус Христос, позва изнова Андреја, Светог Првозваног и све свете, изнова раздјељујући Светиње светима. Благодарењем за ове Светиње, а о Спомену Светог Андреја Првозваног, началствовао је отац Александар Илић, уз саслужење и осталих требињских пароха и вјерних овога краја.
Свети Андреј, из Витсаиде, био је Јеврејин, син оца Јоне, а брат апостола Петра. Као ученик Светог Јована Претече, пође за Исусом Христом, и то као први апостол, те се тако и назва Првозвани, да би затим Христу привео и свог брата Симона (Петра).

Особа за културу и медије Епархије ЗХиП,
Бранислав Рајковић, ђакон