Daily Archives: 17. фебруара 2020.

Прослављена храмовна слава у селу Прераца

У петак, 14. фебруара 2020. године у селу Прераца прослављена је храмовна слава свети великомученик Трифун. Свету Литургију служио је архимандрит Арсеније Самарџић, игуман манастира Косијерево, уз саслужење свештеника Петра Крговићa, Александра Шмање и надлежног парох Александра Грчића. Домаћин славе је била породица Бјелетић.

Недјељно сабрање вјерних на Корчули

У Недјељу милостивог оца, и у дан Спомена на Светог Симеона и Ану, хришћани са подручја Црквене општине дубровачке, а нарочито са полуострва Пељешца и острва Корчуле, сабрали су се у истоименом граду на овом острву, у Храму Успења Пресвете Богородице, који је у обнови. Евхаристијско сабрање предводио је, дубровачки парох, презвитер Мирослав Бошковић, уз саслужење ђакона Бранислава Рајковића, псалта Бојана Србе и вјерних овог краја.

Обнављање сведене храмовне архитектуре ове цркве, једноставне естетике, има своје покриће у етици и настојањима ове обнављајуће, подмлађене и нарастајуће мале заједнице Цркве, која са радошћу ишчекује своја мјесечна окупљања.

Особа за културу и медије Епархије ЗХиП,
Бранислав Рајковић, ђакон