Daily Archives: 17. априла 2020.

Велики Четвртак и Петак у Саборном храму у Требињу

Службе Великога Петка, јутрење са јеванђељима, вечерње са изношењем плаштанице, те потом и Статије, погреб Христов, служене су у Саборној цркви у Требињу. Службе су служене у терминима другачијим од уобичајених због ограничења кретања полицијским сатом који почиње у петак у 15.00. Саборна црква ће до тог времена бити отворена како би вјерници, уз поштовање мјера везаних за епидемију, били у прилици да укажу поштовање Плаштаници која симболично представља гроб Христов. У овим необичним данима који се огледају и у нашим богослужењима, , Христов крст и гроб и даље сијају као знакови крајњег смирења нашега Господа. Они и нас позивају на смирење и трпљење. Да Бог да то сви осјетимо и спознамо у дубинама свога бића.