Daily Archives: 6. маја 2020.

Празник Светог Георгија – Света архијерејска литургија у Горици требињској

У спомен на Светог Великомученика Георгија у требињском насељу Горица, у храму на Прљачи, парохијани Четврте требињске парохије прославили су храмовну славу. Светом литургијом началствовао је Епископ захумско-херцеговачки и приморски Димитрије, са мјесним парохом Александром Илићем и требињским свештеницима, Младеном Жуловићем и Мирославом Ратковићем.

У својој бесједи, по прочитаном Еванђељу, коју можете чути у наставку, Епископ Димитрије говорио је о свједочењу Светог Георгија и мученика уопште, а по ломљењу славског хљеба, уз честитке свечарима владика је нагласио да је мучеништво испуњавајући суштину Христових ријечи неријетко надомјештало и изостанак формалног црквеног, богослужбеног и светотајинског живота.

Бранислав Рајковић, ђакон
фото: Славенко Вукасовић