Daily Archives: 16. јуна 2020.

Одржана Сједница Комисије за изградњу храмова и објеката у Епархији ЗХиП

Комисија за изградњу храмова и објеката у Епархији захумско-херцеговачкој и приморској, коју је прије неколико година оформио Епархијски управни одбор, а која је посљедњих мјесеци интензивирала свој рад, одржала је данас у Требињу своју Сједницу. Због посебне важности довршетка пројекта изградње Катедралног храма Епархије ЗХиП у Мостару, међу другим храмовима и објектима наше Епархије, Епархијски управни одбор својевремено је образовао и посебну Комисију за уређење партера и ентеријера Саборне цркве Свете Тројице у Мостару, па је данашње засједање уствари била Заједничка сједница обе поменуте комисије.На овој Заједничкој сједници, којој су поред чланова комисија присуствовали и поједини свештеници, у својству подносилаца конкретних захтјева за изградњу и уређење храмова и објеката, ажурирано је стање радова на Саборном храму у Мостару, за чије уређење ентеријера је усвојено идејно рјешење, а разматрани су и захтјеви за изградњу потпуно нових храмова, као и за довршење и реконструкцију постојећих.

Координатор Комисије за уређење храмова и објеката у Епархији ЗХиП,
Бранислав Рајковић, ђакон