Daily Archives: 16. августа 2020.

Принц Филип у Тврдошу: Владика Атанасије служио помен Краљу Петру I

У недељу, 16. августа, током Свете Литургије у манастиру Успења Пресвете Богородице у Тврдошу умировљени Епископ захумско-херцеговачки Атанасије служио је помен блаженопочившем Краљу Петру I Карађорђевићу који се упокојио на данашњи дан 1921. године.

Светој Литургији и помену блаженопочившем Краљу присуствовали су његови потомци, принц Филип Карађорђевић са сином принцом Стефаном и супругом принцезом Даницом.

Владика Атанасије је истакао да су Карађорђевићи наш понос послије Немањића, Лазаревића и Бранковића, да су сви они били свети и да су се жртвовали за слободу свога народа.

Владика је пожелео здравља и среће принцу Филипу и његовој породици са жељом да као и његови преци часно служи својој земљи и свом народу.

Нови црквени одбор при храму Вазнесења Господњег у Коњском на Зубцима

У недељу 10. по Духовима, 16. августа 2020. године, служена је Света Литургија у храму Вазнесења Господњег у Коњском на Зубцима. Свету Литургију служио је надлежни парох протојереј – ставрофор Борис Бандука уз саслужење вјерног народа овог краја.

Око цркве се налази гробље на коме се сахрањују и око цркве сабирају мјештани из села и заселака Коњско, Жељево, Убла и Богојевић села. Послије литургије настављено је дружење у црквеном дому гдје је изабран нови црквени одбор. Надлежни парох захвалио се досадашњем одбору који је, као и ранији одбори, уложио много труда у вођењу бриге око храма, гробља и црквеног дома. Новом одбору сви присутни пожелили су много успјеха у будућем раду.