Daily Archives: 18. августа 2020.

Бдење пред Преображење – Навечерје Преображења Господњег у Требињу

Има неких међу вама што стоје овдје који неће окусити смрти док не виде Сина Човјечијега гдје долази у Царству своме. (Мт 16, 28)

У навечерје Празника Преображења Господњег, житељи Требиња, са својим свештеницима, који су свој централни градски храм посветили овом Празнику, сабрали су се под његовим сводом, попут апостола и мноштва народа, који су из Кесарије Филипове предвече стигли до галилејске горе Тавор, предвођени Христом, Господом својим.

Предвођени својим епископима, захумско-херцеговачким и приморским Димитријем и умировљеним епископом Атанасијем, уз саслужење домаћих и свештеника из других крајева, требињски хришћани служили су свечано празнично вечерње богослужење, у којем је учествовао и градоначелник овог града, Мирко Ћурић, као и принц Филип Карађорђевић са својом породицом: супругом Даницом и сином Стефаном.

Прослављање Славе овог преображењског града обиљежено је вечерас и културним садржајима, а централно сабрање вјерних биће на јутарњој празничној Литургији испред Саборног храма.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон