Daily Archives: 24. августа 2020.

Света Литутргијa у  насељу Рибари-Главатичево

У Недјељу 23.08.2020.г. у  насељу Рибари-Главатичево, у капели на сеоском гробљу, служена је Св. Литургија. Свету Литутргију служио је парох коњички протојереј-ставрофор Милан Бужанин. Светој Литургији присуствовало је око седамдесет пријератних становника овог и околних села. Након Св. Литургије служен је парастос за све пострадале у протеклом рату и за све који су сахрањени у овом гробљу. Присутнима се након парастоаса обратио отац Милан и позвао их да се укључе у обнову ове капеле и да помогну Црквеној Општини Коњичкој и Удружењу Коњичана Републике Српске да се заврши обнова ове светиње.

Капела у Рибарима саграђена је 1968 у протеклом рату је запаљена и минирана ,а миниран је и простор око капеле  и није било могуће обновити капелу. Тек након деминирања  2016.г. рашчићен је простор око капеле и почеле су припреме за обнову. У протеклом периоду захваљујући прилозима добрих људи обновљена је кровна конструкција , а звоно је приложила Коса Пологош.

У повратку из Главтичева служен је парастос и у Гробљу „КОСЕ“ које су домаћини оградили и очистили.