Daily Archives: 15. септембра 2020.

Сабрање светих на Сабор светих у Саборном храму у Требињу

У Недјељу четрнаесту по Педесетници, заједница вјерних сабрана у требињском Саборном храму, сјећајући се изнова и најприје Христовог Васкрсења, као и догађаја који се по предању везују за појас Пресвете Богородице, присјетила се и Светих мученика Јасеновачких, и васцијелог Сабора српских светитеља, а међу њима нарочито свете Анастасије, мајке Светог Саве. Сабрањем је началствовао презвитер Драгиша Томић, са требињским свештенством, који је тумачио еванђеоску причу о свадби царевог сина, указајући и на значај празника и светих које прослављамо у овај дан. Овом приликом, вјерни су цјеливали мошти Мученика Јасеновачких.

У оквиру Литургијског славља, Хор Саборног храма у Требињу „Света Анастасија Српска“, а међу Сабором српских светитеља, посебно се споменуо своје заштитнице, приносећи и раздјељујући славски хљеб, жито и вино.

Представник Епархије ЗХиП за културу и медије,
Бранислав Рајковић, ђакон