Daily Archives: 12. октобра 2020.

Поклоничко путовање у српске светиње

У суботу, 10. октобра 2020. год. у организацији невесињске црквене оштине, група од 48 људи кренула је да се поклони великим светињама које су градили владари из светородне лозе Немањића.  Прије уласка на територију Србије вјерници су имали прилику да посјете Андрићев град, манастир Добрун и музеј гдје се налазе експонати из Првог српског устанка. Након пријатне вожње група је стигла у Жичу. У овој великој светињи поклоници су од љубазних монахиња чули кратак историјат манастира који је   Свети Сава одредио да буде сједиште првог српског архиепископа.

Сутрадан, у недјељу, 11. окт. 2020. год. група је саслуживала и причестила се на Светој Литургији у Студеници коју је предводио студенички игуман архимандрит Тихон. Заиста не постоје ријечи које могу адекватно описати осјећај након обиласке ове светиње. Чувена фреска Студеничког распећа, мошти Светих Немањиће и много тога  другога чини овај манастир правом духовном оазом. У наставку путовања вјерници су посјетили Сопоћане,Ђурђеве Ступове и Петрову цркву у Расу. Гдје год се појавила група је примљена са великим одушевљем јер сви много воле и  поштују нашега умировљеног владику Атанасија. Са групом је на ходочашће ишао и невесињски парох јереј Славко Лаловић.