Daily Archives: 14. новембра 2020.

Молитвом и освештањем славског колача Дом здравља обиљежио крсну славу

Молитвом за болесне  и освештањем славског колача у Саборном храму у Требињу љекари и менаџмент Дома здравља нашег  града обиљежили су крсну славу ове установе, Светог Козму и Дамјана.

„Због епидемиолошке ситуације ове године наше свеце заштитнике љекарске професије обиљежили смо обредом у цркви уз молитву  да нам данашњи дан да снаге да се успјешно наставимо борити с пандемијом корона вируса и да је ставимо под контролу“ поручила је директор Дома здравља др Бранка Драшковић.

Свети Козма и Дамјан, у народу познатији као Свети Врачеви били су браћа, родом из Рима који су читав живот посветили помагању и лијечењу  других.  Још за живота су важили за велике чудотворце, а били су љекари  који за свој рад нису тражили никакву награду јер су живјели  у складу са ријечима  Исуса Христа „бадава примисте, бадава дајите“.

Извор: nasahercegovina.info