Daily Archives: 9. децембра 2020.

Другари пишу другарима

Не слутећи да ће нам се путовања и излети на кратко морати прекинути, двије вјероучитељице – имењакиње, Тијана мостарска и Тијана цетињска се договорише да направе узајамне посјете. Идеја је била да се ђаци међусобно упознају, друже, имају радионице, те обиђу цркве и манастире. Ова ситуација нам је мало покварила планове, али то нас није зауставило у нашој намјери. Мостарски ђаци написали су писма својим другарима у Црној Гори, таман пред новогодишње и божићне празнике.

Писма смо писали с љубављу, користећи мноштво стикера, шљокица, иконица, стихова и уз посебне тајне састојке – добру музику и молитву.

Желим посебно овом приликом да похвалим све своје ђаке, који су се много (по)трудили и сад радосно ишчекују одговоре на своја писамца.  Надамо се да ће се тако родити и нека нова познанства и пријатељства.

Ми желимо да наша вјеронаука буде вјеронаука у пракси, да дијелимо радост, ширимо љубав, да се учимо лијепим особинама, манирима и да сазнајемо (по)нешто ново.

Планирамо ускоро још нешто лијепо подијелити с вама!

Велики поздрав свима од вјероучитељице Тијане и њених ђака!

Посебан поздрав од нас иде за другаре који похађају православну вјеронауку у Црној Гори!