Daily Archives: 18. јануара 2021.

Наставак рада на осмишљавању ентеријера Саборног храма Епархије ЗХиП у Мостару

На Крстовдан, у Владичанском двору у Мостару, одржан је састанак на којем се разговарало о даљим радовима на завршетку Катердралног храма Епархије захумско-херцеговачке и приморске у Мостару. Послије недавно завршених грађевинских радова на самом Храму, у циљу његовог потпуног довршења, предстоје радови на уређењу ентеријера и партера.

Осмишљавање ентеријера Храма отпочело је током протекле године интензивирањем рада Комисије за уређење партера и ентеријера Саборне цркве Свете Тројице у Мостару, када је усвојено идејно рјешење и идејни пројекат, а израда главног пројекта ентеријера повјерена Студију „Рестауро“ ДОО Сарајево, односно господину Роберту Стергару, архитекти конзерватору, и госпођи Јелени Јефтић, умјетници, дипломцу на Високој школи Српске православне цркве за уметности и консервацију и мср ликовном умјетнику – сликару.

Након застоја, изазваног наступањем још увијек трајуће пандемије, на данашњем неформалном састанку у Владичанском двору али и сагледавањем простора у самом Саборном храму, ажурирано је стање на комплетирању главног пројекта уређења ентеријера, уз разматрање још увијек недефинисаних сегмената, што ће се даље разматрати и на формалним сједницама поменуте Комисије за уређење партера и ентеријера Саборне цркве Свете Тројице у Мостару, чији поједини чланови су, уз предсједника Комисије, Епископа Димитрија и мостарско свештенство, присуствовали овом састанку.

Координатор Комисије за уређење партера и ентеријера
Саборне цркве Свете Тројице у Мостару
Бранислав Рајковић, ђакон