Daily Archives: 2. марта 2021.

Епископ Јоаникије посјетио обољелог умировљеног Епископа Атанасија

Током данашњег дана, Епископ будимљанско-никшићки и администратор Митрополије црногорско-приморске, господин Јоаникије, допутовао је у Епархију захумско-херцеговачку и приморску.

Епископ Јоаникије у Требињу се сусрео са Епископом захумско-херцеговачким и приморским Димитријем, да би заједно посјетили обољелог умировљеног Епископа Атанасија, који се налази на болничком лијечењу у Јавној здравственој установи Болница Требиње, усљед болести изазване вирусом „SARS-CoV-2″, а тренутно се налази у тешком општем стању.

Представник Епархије ЗХиП за медије,
Бранислав Рајковић, ђакон

Умировљени Епископ Атанасије у тешком општем стању

Здравствено стање умировљеног епископа захумско-херцеговачког и приморског Атанасија, током протекле седмице се погоршало. Епископ Атанасије и даље се налази на болничком лијечењу, а тренутно у тешком општем стању, са упалом оба плућна крила, уз неинвазивну респираторну подршку.

Особље ЈЗУ Болница Требиње непрестано се стара о здравственом стању Епископа Атанасија, као и о многобројним другим болесницима, због чега им се Епархија захумско-херцеговачка и овим путем нарочито захваљује, као и свима онима који се интересују и моле за здравље његовог преосвештенства.

Представник Епархије ЗХиП за медије,
Бранислав Рајковић, ђакон