Daily Archives: 22. марта 2021.

Недjеља Православља у Манастиру Житомислић

У Недjељу Православља и поред пандемије и адекватних мјера заштите Манaстир Благовештења у Житомислићу био је испуњен вјерницима, истина не у оној мјери како је то било ранијих година. Људи наше заједнице показују високи степен одговорности и зрело расуђивање у односу према болести и мјерама заштите. Литургију у манастирској порти служио је архимандрит Данило, игуман манастира, који је у својој проповједи након прочитаног Јеванђеља  нагласио:

„Апостол Филип свједочи Натанаилу како је пронашао Месију, зато што је то најприје посвједочио Јован својим ученицима Петру и Андреју, рекавши „Ево Јагњета Божијег“. Петар и Андреј свједоче Филипу а он Натанаилу и тако редом. Метод њихове проповједи био је позив дођи и види. На тај начин Црква свједочи тајну спасења кроз сву своју историју. Натанаил, највјероватније Свети апостол Вартоломеј, најприје изазива сумњу кроз цинични коментар: Може ли из Назарета шта добро бити, међутим Бог га не прекорјева већ управо похваљује његову искреност. Божија логика, Његов резон је на срећу увијек изненађујуће другачији од нашег и то је велика утјеха за све нас. Велика је утјеха и то како Господ своје ученике изабира од једноставних људи!