Daily Archives: 1. јуна 2021.

Завршетак фрескописа у невесињском Саборном храму

Темељна обнова храма Христовог Вазнесења у Невесињу почела је 2005.  године благословом преосвећеног владике Григорија.  Захваљујући прегалаштву бивших старјешина свештеника Радивоја Круља и Зорана Илића, стављени су нови иконостас и под, уграђено подно гријање, у порти направљени пратећи објекти за продају и паљење свијећа као и црквена књижара.

Ових дана еминентни умјетници из Србије приводе крају сликање фресака на доњој половини храма када ћемо са задовољством констатовати да је  обнова завршена. Зидове невесињске богомоље красиће ликови преподобних светитељки, Светих мученика и мученица, Светог Димитрија заштитника Невесиња и многи други.

Велики број добротвора је помогао, било би немогуће набројати свакога појединачно, свезнајући Бог ће наградити свакога који љуби красоту дома Његовог. Слава и хвала Господу који је дао снаге да истрајему у овоме Богоугодном дјелу и тако омогућимо да ова древна светиња буде на понос васцјелог православног свијета.
С.Л.