Monthly Archives: април 2013

Састанак са пројектантима Храма Васкрсења Христовог у Пребиловцима

У понедjељак 29. априла 2013. године у Београду са пројектантима Храма Васкрсења Христовог у Пребиловцима, главним аутором др Пеђом Ристићем и његовим сином Савом, састали су се представници Инвеститора – Епархије ЗХиП – ЦО Чапљина, јереј Данило Боро и Надзорног органа, мр Драгомир Брњош, а све у циљу разматрања разраде неопходних детаља за почетак радова на храму. Том приликом, поред усглашавања око мањих пројектних детаља везаних за проскомидиконе, посебан нагласак је стављен на усаглашавање пројектног ријешења костурнице и одводњу оборинских вода.

ЦО Чапљина

Еп. Григорије – Бесједа у Требињу на Цвијети

Св. Арх. Литургија на Цвијети у Требињу

На Цвијети, 28. априла 2013.г. у Саборном храму у Требињу, Епископ ЗХиП г. Григорије служио је Свету Арх. Литургију, уз саслужење свештенства Саборног храма и присуство бројног вјерног народа. Епископ се присутнима обратио бесједом, коју објављујемо у прилогу.

Тонски запис бесједе:

Цвијети у Манастиру Тврдош

На Празник Цвијети игуман тврдошки Сава (Мирић) служио је Св. Литургију у  Манастиру Тврдош, коме су саслуживали јеромонах Димитрије и јерођакон Порфирије. Црква је била испуњена вјерним народом и дјецом, који су се сабрали око Светих Тајни Христових.

Врбица у Требињу

Српска православна црква прославља празник Васкрсења Лазаревог или Лазареву суботу, успомену на последње чудо Христово пред Недељу страдања, смрт и Васкрсење. Малишани из требињских вртића и вјерни народ, обиљежили су овај празник литијом кроз град до Саборног храма, гдје су добили благосиљане врбове гранчице.