Daily Archives: 22. априла 2013.

Састанак МРВ БиХ са амбасадором САД у Сарајеву

Чланови Међурелигијског Вијећа БиХ, на челу са предјседавајућим Епископом ЗХиП Г.Григоријем, сусрели су се данас са Амбасадором САД у БиХ господином Патриком Муном. Сусрет се одржао у просторијама МРВ у Сарајеву у 11:00ч. Разговарало се о актуелним темама за Цркве и Верске Заједнице у БиХ, од којих је највише значаја дато реституцији и здравственом осигурању свештеника. Владика Григорије је као предсједавајући пожелио добродошлицу Његовој Еминенцији г. Муну и изнио ставове Цркава и Вјерских заједница, по наведеним питањима. Сви чланови МРВ су се сложили да је неопходна праведна реституција како Цркве и Вјерске заједнице не би зависиле од државе. Такође су напоменули да се држава доносећи Закон о слободи Цркава и Верских Заједница у БиХ обавезала да помогне ПИО МИО вјерских службеника. Његова Еминенција Амбасадор Патрик Мун изразио је велико задовољство што се у саставу МРВ одлуком СПЦ сада налази Владика Григорије, цјенећи његов досадашњи миротворни рад у Бих. Он је нагласио да заједнички став чланова МРВ БиХ има посебну моралну тежину и ауторитет, и да ће он сваку такву врсту активности подржати!

У 12ч. је одржана пресс конференција, на коју се одазвала већина медија у БиХ.