Daily Archives: 13. децембра 2013.

Еп. Григорије – Бесједа на Св. Литургији у селу Петрово Пољице

Светa Архијерејска Литургијa у селу Петрово Пољице

Дана 13.децембра 2013. године, на празник Светог Андреја Првозваног, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски г. Григорије, уз саслужење протојереја-ставрофора Стевана Ковачевића, јереја Драгише Томића и ђакона Владимира Вукановића. Светој Литургији у селу Петрово Пољице присуствовао је велик број вјереника из села Пољице, Кремени До и осталих околних села. Послије Свете литургије вјерном народу Епископ Григорије се обратио пригодном бесједом, коју доносимо у цјелости. На повратку Епископ је прошетао до Петропавловог манастира, гдје се сусрео са дјецом из села Згоњево.

Бесједа Еп. Григорија