Daily Archives: 5. септембра 2017.

Света Литургија на Корчули

У Недељу 3. септембра у цркви Успења Пресвете Богородице на Корчули служена је Св. Литургија. Служио је парох требињски Дражен Тупањанин. Након Службе о. Стеван Ковачевић из Дубровника упознао је мало стадо корчуланских православаца о процесу обнове њихове цркве, који је у току. Уз кафу је дружење настављено на оближњој риви и том приликом су се вјерници са својим парохом договорили да датум следеће службе буде 22.октобар.

Бесједа о. Дражена

Света Литургија у насељу Острожац код Јабланице

У недјељу 03.09.2017.г. у насељу Острожац код Јабланице, у обновљеној капели на сеоском гробљу, служена је Света Литургија. Свету Литургију  је служио парох коњички  јереј Милан Бужанин, а након Св.Литургије преломљен је славски колач и  служен је парастос за све упокојене становнике овог села. Овом сабору, који се одржава сваке године у Недјељу по празнику Успења Пресвете Богородице, присуствовало је око осамдесет  пријератних становника овог села, Јабланице и Коњица, а након Св.Литургије приређена је трпеза љубави за све присутне.