Гостовање оца Вукашина Милићевића у епархији Захумско – херцеговачкој

У периоду од првог до трећег новембра ове године гост наше епархије био је свештеник Вукашин Милићевић. Отац Вукашин је парохијски свештеник у архиепископији Београдско – карловачкој, у храму светог Василија Острошког на Новом Београду. Име оца Вукашина једно је од познатијих у црквеним медијима и у генерацији млађих теолога наше помјесне цркве. Он је главни и одговорни уредник радија „Слово љубве“ и асистент за предмет Хришћанска антропологија на Православном богословском факултету Универзитета у Београду. Своје научне радове објављује у скоро свим стручним теолошким часописима и обавља дужност предсједника Хришћанског културног центра.

Отац Вукашин одржао је предавања у Билећи, Гацку и Невесињу. У Билећи је о. Вукашин говорио на тему „Етика Горског вијенца у години толеранције“ . Предавање је одржано у О.Ш. Петар Други Петровић Његош у Билећи у низу предавања која су организована поводом двије стотине година од рођења Његошевог. У Гацку и Невесињу предавач је говорио на тему: „Изазови Цркве у савременом свијету“. Повод за говорење на поменуту тему је јубиларна година од објављивања Миланског едикта. Предавач је у Гацку говорио о вриједностима савременог европског друштва као што су демократија, слобода савјести и сл., док је своје излагање у Невесињу фокусирао на изазов Цркве у сусрету са плуралистичким свијетом дајући свом излагању у Невесињу поднаслов „Јединство Цркве у плуралистичком свијету“.

У недјељу 3. новембра наш гост је началствовао евхаристијским сабрањем у Невесињу. У јеванђелској бесједи у Невесињу отац Вукашин је говорио о љубави према непријатељима као основној предпоставци хришћанског идентитета.

Тонски запис предавања у Билећи

Тонски запис предавања у Гацку