Слава ПетроПавловог манастира

У суботу, 12. јула 2014. год., Петропавлов манастир је прославио своју славу. Свету Архијерејску Литургију служио је Владика Григорије уз саслуживање свештеника наше Епархије. У оквиру Литургије обављена је и Св. Тајна Крштења у којој је крштен слуга Божији Петар. На Св. Литургији је пјевао хор Св. Серафима Саровског из Зрењанина. Св. Чаши је, као и увијек на овај дан, приступило више стотина причасника, који су се причешћивали из више путира. Након тога су вјерни у свечаној литији уз појање тропара извршили опход око манастирске порте. По повратку, испред храма Св. Ап. Петра пререзан је славски колач, приликом чега се присутнима обратио Вл. Григорије. Сестринство Манастира припремило је за све славску трпезу.

Бесједа Еп. Григорија