150. година храма Св. Спиридона на Кременој

25. 12. 2014. године свечано је прослављена 150 слава храма Светог Спиридона Тримитунтског на Кременој. Посебну радост и благослов имало је ово мало село, јер су Свету Архијерејску Литургију служили преосвећена господа епископ Славонски г. Јован и наш епископ Захумско Херцеговачки и Приморски г. Григорије. Епископима су саслуживали свештеници из наше Епархије. На малом входу руком преосвећеног владике Григорија парох Метковачки јереј Борис Чоловић рукопроизведен је у протопрезвитера. Послије Светог Јеванђеља поучном бесједом вјерницима се обратио владика Јован. Службу Божију уљепшали су гласови хора Свете Анастасије Српске из саборног храма у Требињу. Након литије око храма и ломљења славког колача, присутнима се обратио владика Григорије.

Послије Литургијског славља свештенослужитељи и вјерни народ окупљен из многих крајева наше епархије сабрали су се у парохијски дом гдје је славље натављено трпезом љубави уз пјесму и игру. Овогодишњи кум славе био је о. Борис, а за наредну годину кумство је преузео г. Дражен Кадијевић.

Бесједа Епископа Јована (Ћулибрка)

Бесједа Епископа Григорија