Слава храма у Метковићу

Свети великомученик Георгије радосно је прослављен у парохији Метковској, у којој саборни храм прославља овог светитеља. Светом Литургијом началствовао је игуман Житомислићки архимандрит Данило, уз саслужење свештеника Милана Бужанина пароха у Коњицу, Марка Гојачића пароха Чапљинског и Бориса Чоловића пароха Метковског и јерођакона Нектарија из ман. Житомислића.

У току свете Литургије игуман је крстио Никол Симат, што је додатно увећало нашу радост.

Послије Светог Јеванђеља игуман је надахнуто говорио о светом Георгију, о значају мучеништва, о љубави Божијој према нама и љубави Божијој коју треба ми да имамо једни према другима.

Након Литургијског славља и литије око храма, преломљен је славски колач. Присутне је поздравио парох Метковски и градоначелница града Метковића Катарина Ујдур.

Славље је настављено трпезом љубави у парохијском дому.