Освећење храма Свих Светих у Зовом Долу

Чин освећења храма Свих Светих у Зовом Долу предводио је епископ Григорије уз саслужење презвитера Рада Лакете, јеромонаха Порфирија, невесињског свештенства и епархијских ђакона Владимира Вукановића, Мирослава Бошковића и Ратка Зубца. По библијским читањима на литургији епископ је бесједио о значају храма за село и за сваког човјека у том селу, напомињући и то да је по ријечима апостола Павла сваки човјек храм Божији и објаснивши значење ових апостолових ријечи које објашњење можете чути у аудио прилогу.

Након чина освећења и свете литургије услиједио је културно-умјетнички програм и додјела захвалница најзаслужнијим добротворима. Програм је почео поздравном бесједом господина Зорана Пејановића који је поздравио госте у име мјештана Зовог Дола. Зоран је у својој сажетој бесједи упознао све са значајним личностима потеклим из овог лијепог невесињског села и свим његовим знаменитостима. Говорник је такође изразио своје задовољство због великог броја гостију који су се одазвали позиву домаћина да са њима подијеле радост овог изузетно значајног дана за Зови До и пожелио да овај дан у њиховим срцима пређе у незаборав!

Програм је настављен наступима етно групе „Симонида“, пјевачке групе КУД-а „Невесиње“, гуслара Мирослава Шиљеговића и завршен концертом групе „Траг“ из Бања Луке.

Бесједа Еп. Григорија

Поздравна ријеч г.Зорана Пејановића