Прва панел дискусија „Саборност и јединство Цркве у XXI вијеку уз осврт на Критски сабор“

Прва панел дискусија Четвртог годишњег симпосиона „Теологија у јавној сфери“ одржана је под називом „Саборност и јединство Цркве у XXI вијеку уз осврт на Критски сабор“. У оквиру поменуте теме, учесници ове дискусије били су проф. др Раде Кисић, отац Игнатије Шестаков и отац Вукашин Милићевић, уз модерирање доц. др Андреја Јефтића.

Током дискусије учесници су настојали да представе историјски контекст одржавања протеклог Критског сабора, факторе и околности који су довели до његовог одржавања и атмосферу на подручју Руске православне цркве, као једне од четири Помјесних цркава које су отказале своје присуство на Сабору. Самој дискусији, потом су допринјели коментари Владике Атанасија, бискупа Мате Узинића, питања публике, као и утисци Митрополита црногорско-приморског Амфилохија, као једног од непосредних учесника у Критском сабору.