Пројекти подршке повратку Срба у Мостар

У сриједу 25. априла, у Бијелом Пољу, организована је церемонија којом се озваничио завршетак пројекта подршке одрживом повратку Срба у Мостар, а који је реализовао CRS уз подршку владе САД и ентитетских министарстава за избјеглице и расељена лица. Церемонија је организована у близини куће Зорана Радовића и Далибора Аћимовића. На том скупу присуствовали су представници CRS-а, UNHCR-a, градоначелник града Мостара господин Љубо Бешлић и други политички представници.

По завршетку ове церемоније David Robinson, главни замјеник помоћника државног секретара за питање избјеглица у Америчкој амбасади, посјетио је са сарадницима сједиште Епархије ЗХиП у Мостару. Званичнике је, у име Епископа ЗХиП господина Григорија, примио игуман Данило игуман манастира Житомислић са свештенством. Главна тема разговора била је живот Срба повратника у Мостару и начини помоћи Србима повратницима у долини Неретве.