Двадесета годишњица страдaња Срба и слава храма у Брадини код Коњица

На Празник Вазнесења Господњег у селу Брадина код Коњица, поводом Храмовне славе и обиљежавања двадесете годишњице од страдања Срба, служена је Света Архијерејска Литургија, као и парастос Србима страдалим у овом селу од 25. до 27. маја 1992 године. Свету Литургију служио је умировљени Епископ Г. Атанасије, уз саслужење четири свештеника и једног ђакона. На Светој Литургији присутни су били: српски представници у свим нивоима власти у БиХ, Министарства одбране и Оружаних снага БиХ, борачких удружења и удружења логораша Републике Српске, те велики број вјерног народа. Након прочитаног Јеванђеља Владика Атанасије пастирском бесједом обратио се вјерном народу. Након Свете Литургије служен је парастос за пострадале житеље села Брадине а затим припремљена трпеза љубави за све присутне вјернике.

Бесједа Владике Атанасија