Сједница Катихетског одбора БиХ

На сједници Катихетског одбора одржаној у Теслићу, којом је предсједавао Преосвштени Владика Бихаћко-петровачки Хризостом, утврђен је план и програм за уџбенике Православне вјеронауке за све разреде, за чију ће израду бити расписан јавни конкурс. На сједници је поднешен извјештај са републичког такмичења за вјеронауку, које је одржано у манастиру Озрен и договорено је да се такмичење за следећу школску годину организује у Требињу. На сједници су, као представници наше Епархије, присуствовали свештеници Момчило Пејичић и Синиша Шаренац. У организацији Катихетског одбора у току љетног распуста биће организована стручна савјетовања. Савјетовање за вјероучитеље из Митрополије Дабробосанске и Епархије ЗХиП биће организовано у Требињу 1. септембра 2012. године. Предавачи на овоме савјетовању биће: јереј др Владимир Вукашиновић, јереј др Оливер Суботић и проф. др Драгољуб Крнета.