Oбнова храма Светог Пророка Илије у Месарима

Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа Захумско-Херцеговачког и Приморског Господина Григорија покренута је обнова храма Светог Пророка Илије у Месарима. Обновом храма руководи надлежни парох јереј Милош Ловрић у сарадњи са Црквеним Одбором поменутог храма. Црква Светог Илије у Месарима спада међу настарије цркве у Херцеговини. Садашња црква коју обнављамо саграђена је 1494. године и налази се на темељима још старије цркве и иста је уврштена у баштину националних споменика од стране Комисије за очување националних споменика Босне и Херцеговине од 2008. године.

До сада је  урађена спољашња обнова храма а недостају нам средства за унутрашње уређење храма да би храм заблистао у свом сјају.

Позивамо све људе добре воље да помогну у складу са својим могућностима. Новац могу да уплате на жиро-рачун:

Српска Православна Црквена општина Требиње, за обнову храма Светог Пророка Илије у Месарима број 5517002204139361 отворен код Уникредит Банке а.д. Бања Лука-Филијала Требиње.

Црквени одбор  храма Светог Пророка Илије у Месарима