Слава храма у Борцима

На Петровдан 12. 07. 2012 године у селу Борци код Коњица, свечано је прослављена слава храма Светих Апостола Петра и Павла. Свету Литургију служио је Архимандрит Данило игуман Манастра Житомислић уз саслужење пароха благајског јереја Бранимира Боровчанина и пароха коњичког Милана Бужанина. Посебну част и задовољство су нам учиниле породице Сарић, који су крстили Ађелу и Анђелију и ово је било прво крштење од рата на Борцима. Овом догађају присуствовало је неколико стотина људи углавном становника овог села који су расељени по свијету али и доста невесињаца, гачана и коњичана. Треба нагласити да је овај храм уврштен у националну културну баштину БиХ. Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави коју је припремили домаћини и кумови славе г. Милован Сарић и г. Здравко Сарић.