Слава храма у Ошанићима

Парохија столачка и храм посвећен Светим апостолима Петру и Павлу у Ошанићима прославили су своју славу служењем Свете Литургије, којом је началствовао епископ Атанасије уз сасулжење синђела Исаије (Павловића), јерођакона Порфирија, ипођакона Мила Перишића и столачког пароха Александра Гајића. Већ у раним јутарњим часовима црквица на брду изнад Стоца била је испуњена мирисом тамјана и пјесмом дјечице из околине Стоца и Дабра, као у временима када је православног народа на овим просторима било на стотине и хиљаде. Сада на Ошанићима живи само једна старица.

Уз ријечи бесједе владике Атанасија да се ова земља испуни дјечицом и да се обнове духовно и молитвено, више од стотину вјерника је и послије св. Тајне Причешћа остало у порти храма на трпези љубави. Тиме је ова древна светиња опет заблистала старим сјајем и живом вјером покрај средњовјековних столица владара Стоца и околине Милорадовића-Храбрена.

Благодаримо Господу за свако добро дјело учињено којим нас буде благословио!