Свечано прослављена храмовна слава – Св. Апостола Петра и Павла у Барама – Љубомир

Свечаност је почела окупљањем вјерника уочи празника и вечерњим богослужењем, а настављена сутрадан на сам дан празника Светом Литургијом, коју је служио парох протојереј-ставрофор Милутин Андрић, на којој је учествоваво већи број вјерника, од којих се знатан број причестило.

Послије свете службе, вршена је литија око храма и освештано славско жито уз ломљење колача. На крају се прота обратио вјерноме народу говорећи о празнику -храмовној слави, честитајући свима исту, са молитвом Господу да нас благослови, молитве наше услиши и подари свако добро из Његове богате ризнице.

Касније се прешло на трпезу љубави,коју су припремили слављеници-породица Мијановић, гдје се касније наставило народно весеље.

Владимир Леро