Донација г. Валентина Инцка за обнову Саборне цркве у Мостару

Високи представник међународне заједнице у БиХ г. Валентин Инцко, уручио је донацију од 10.000 КМ за обнову Саборне цркве у Мостару. Г. Инцко је рекао да су Срби у Мостару сада у мањини, али да могу бити „дијамант на круни“ и да без њих град на Неретви не може бити оно што је био.

Он је нагласио да у Мостару има мјеста за све и да се у овом граду требају градити мостови између људи и вјерских заједница.

Мостарски парох и старјешина Саборног храма у Мостару Радивоје Круљ захвалио је г. Инцку за донацију у име Његовог преосвештенства епископа захумско-херцеговачког и приморског Г. Григорија и свих вјерника.

„Хвала нашем пријатељу. Овај гест и подршка нам пуно значи. Сада смо на пола обнове Саборне цркве и на пола пута у обнови живота у Мостару. Значајан корак је урађен, али нам је потребно још пуно помоћи“.

Он је изразио наду да ће и домаће власти, али и амбасаде у БиХ и међународна заједница помоћи у завршетку обнове Саборне цркве у Мостару.