Посјете Епархији ЗХиП у Мостару

Дана 20.03.2013. године сједиште Епархије ЗХиП у Владичанском двору  у Мостару, посјетили су у одвојеним посјетама њемачка амбасадорка у БиХ гђа Ulrike Maria Knotz као и новоизабрани апостолски нунције Luigi Pezzuto. Званичнике је угостио Епископ Захумско – Херцеговачки и Приморски г. Григорије са мостарским свештенством. Главне теме разговора биле су обнова вјерског живота у БиХ, као и обнова Саборног Храма Свете Тројице у Мостару. Званичници су истакли спремност да помогну, колико је у њиховој моћи, реализацију започетих пројеката православне заједнице у Мостару, као и унапређење међурелигијског дијалога у БиХ.

Дан касније 21.03.2013. године сједиште Епархије ЗХиП у Мостару посјетио је амерички амбасадор у БиХ г. Patrick S. Moon кога је такође угостио Епископ Григорије са братством Саборног Храма у Мостару.