Празновање Васкрса у Невесињу

По први пут ове године у Невесињу је прва васкршња литургија служена у поноћ. Празновање је почело трократним опходом око храма и васкршњим јутрењем сат прије поноћи. Јутрење и поноћну литургију служили су свештеници Зоран Илић и Алекса Зубац. Друго литургијско сабрање у Саборном храму у Невесињу служено је у пет часова ујутро. Богослужње је предводио отац Михајло Андрић уз саслужење свештеника Немање Лукете. Овој литургији присуствовао је и дон Анте Лубурић жупник невесињски који нас редовно посјећује о највећим празницима Христовим. У Кифином Селу парох Драго Зубац служио је литургију у четири сата ујутро. Очигледно је да је служењем свете литургије у поноћ повећан број вјерног народа који је празник прославио учешћем у евхаристији.