Daily Archives: 18. марта 2012.

Еп. Григорије – Бесједа у Дубровнику

Св. Арх. Литургија у Дубровнику

У трећу Недјељу Часног поста, посвећену Часном и Животворном Крсту у цркви Св. Благовјештења у Дубровнику, Свету Архијерејску Литургију служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско Херцеговачки и Приморски Г. Григорије уз саслужење протојереја-ставрофора Горана Спаића пароха дубровачког, протојереја- ставрофора Радивоја Круља пароха мостарског и ђакона Владимира Вукановића. Пред Светим причешћем присутном вјерном народу обратио се Епископ Григорије чију беседу преносимо у цjелости. Послије Св. Литургије о. Горан је позвао сав окупљени вјерни народ на послужење у прелијепу парохијску салу, која се налази преко пута Цркве. У истом простору, потом је одржан и састанак Епархијског управног одбора, на коме се разговарало о тренутним и планираним будућим радним активностима у нашој Епархији.