Monthly Archives: април 2012

Слава Храма у Сливљима

Новоосвећени храм Светог Владке Николаја у Сливљима, у недјељу 29. априла 2012.г., прославио је своју Крсну Славу. Светом Литургијом је началствовао јереј Данило Дангубић- парох сливаљски.

Еп. Григорије – Бесједа у Манастиру Тврдош

Архијерејска Литургија у Манастиру Тврдош

Свету Архијерејску Литургију у Манастиру Тврдош служио је Епископ ЗХиП Г. Григорије, уз саслужење игумана тврдошког Саве, јеромонаха Димитрија, јерођакона Порфирија и ђакона Владе Вукановића.  У Светој Литургији су узели учешће вјерни народ и велики броја дјеце, који редовно походе ову светињу. Послије читања Светог Јеванђеља, присутном вјерном народу, бесједом се обратио Епископ Григорије.

ЦО Требиње изабрала нове чланове Црквено-општинског савјета

Дана 26. априла 2012. године Господње, формиран је Црквеноопштински савјет Православне црквене општине у Требињу. Након одржане молитве, старјешина Саборног храма Светог Преображења Господњег у Требињу, протојереј-ставрофор Никола Јанковић, отворио је сједницу, и указао на значај заједничког рада, саборности и бриге у животу и раду ЦО Требиње. Састанак је протекао у пријатном и конструктивном разговору, везаном за текућа и актуелна питања. У овом братском саборовању учешће је узело 19 чланова.

Желећи сваког благослова Божијег и напретка, све читаоце ових редова поздрављамо радосним и увијек новим поздравом:

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!
ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!

Управа Црквеноопштинског савјета
Православне црквене општине у Требињу

Пројекти подршке повратку Срба у Мостар

У сриједу 25. априла, у Бијелом Пољу, организована је церемонија којом се озваничио завршетак пројекта подршке одрживом повратку Срба у Мостар, а који је реализовао CRS уз подршку владе САД и ентитетских министарстава за избјеглице и расељена лица. Церемонија је организована у близини куће Зорана Радовића и Далибора Аћимовића. На том скупу присуствовали су представници CRS-а, UNHCR-a, градоначелник града Мостара господин Љубо Бешлић и други политички представници.

По завршетку ове церемоније David Robinson, главни замјеник помоћника државног секретара за питање избјеглица у Америчкој амбасади, посјетио је са сарадницима сједиште Епархије ЗХиП у Мостару. Званичнике је, у име Епископа ЗХиП господина Григорија, примио игуман Данило игуман манастира Житомислић са свештенством. Главна тема разговора била је живот Срба повратника у Мостару и начини помоћи Србима повратницима у долини Неретве.