Daily Archives: 7. новембра 2012.

Хор Свете Анастасије у посети Италији

На позив домаћина парохије Св.ап. Луке из Вићенце, хор је био у посети парохијама у Трсту и Вићенци. Хор је појао на Светој Литургији у Трсту на Митровске задушнице као и на литургијској прослави храмовне славе парохије Св.апостола Луке у Вићенци , у недељу 4.новембра.

Свету Литургију су служили прота Никола Ј.и ђакон Марко Г. са домаћинима протом Рашком у Трсту и протом Миливојем у Вићенци.По завршетку литургије хор је одржао мали концерт, коме су поред домаћина и парохијана овог храма, присуствовали и угледни гости из Вићенце. Радост са којом су девојчице певале пренела се на све присутне.

Поред Трста и Вићенце девојке су имале прилику да обиђу Венецију, један од најлепших градова на свету и величанствен храм Светог апостола Марка, а такође и град Верону.

Посебно дирљиво је било приликом опроштаја , када је прота Миливоје речима пуним топле и очинске љубави поучио чланове хора, и изразио жељу за поновним сусретом.