Daily Archives: 10. марта 2013.

Еп. Григорије – Бесједа на Св. Литургији у Мостару

Света Архијерејска Литургија у Мостару

5. фебруара/10. марта, у Недјељу месопусну, једну од припремних недјеља за Велики часни пост, у Храму Рођења Пресвете Богородице у Мостару, Литургијским сабрањем началствовао је Његово Преосвештенство Епископ захумско-херцеговачки и приморски Господин Григорије, уз саслуживање мостарских свештеника: протопрезвитера-ставрофора Радивоја Круља, презвитера Бранимира Боровчанина и Марка Гојачића, и ђакона Бранислава Рајковића, а уз учешће многобројног вјерног народа. Тумачећи Свето Јеванђеље Епископ Григорије указао је на значај међусобне братске љубави, пожеливши свима да се, њоме вођени, припреме за наступајући Часни пост.

Бесједа Еп. Григорија