Daily Archives: 25. августа 2013.

Света Литургија и помен у Саборном храму

У недјељу 25. августа 2013. године, када се празнују Свети мученици Фотије, Аникита и други са њима, на Светој Литургији у Саборном храму у Требињу, служен је петогодишњи помен протојереју-ставрофору Радмилу – Ратку Шиповцу и за све упокојене ктиторе и приложнике Храма. Саборни храм је био препун вјерника, пријатеља и поштовалаца имена и дјела почившег прота Ратка. Помен је служио протојереј-ставрофор Момчило Пејичић са братством Саборног храма Светог Преображења Господњег у Требињу, у којем је и сам прота служио и био једно вријеме старјешина истога. Помен протојереју – ставрофору Ратку Шиповцу вршен је и у Храму Св. Георгија у Горици (парохији гдје је служио), али и у осталим храмовима у Требињу.