Daily Archives: 28. новембра 2013.

„Црква и савременост“ – интервју јереја Данила Дангубића

Литерарна секција Средњошколског Центра „Перо Слијепчевић“-Гацко, на челу са професорима Демократије и Српског језика и књижевности, потоњих година објављује часопис „Буђење“-годишњи лист ове школске установе. Лист излази у 1000 примјерака и Гачани га са респектом читају јер је садржај овог информативног свезка изузетно писмен, занимљив и стваран са очигледним трудом.

С обзиром на одличну сарадњу гатачке Црквене Општине са управом  ове школе и професорима, који у својим активностима праве простора за духовни садржај, свештеници редовно посјећују ђаке на обострано задовољство и корист. Уредници oвогодишњег броја “Буђења“, матуранти гатачке гимназије, уједно су и врло црквена дјеца, чланови хора Свете Јелене Анжујске, стога у овогодишњем броју „Буђење“ доноси одређени Хришћански садржај и осврт на живот Цркве.

У прилoгу издвајамо један од поменутих текстова из области Вјеронауке.

„Црква и савременост“ – интервју јереја Данила Дангубића – пдф