Daily Archives: 24. августа 2014.

Света Архијерејска Литургија у Требињу

Дана 24. августа 2014. године Господње, када наша Света Црква прославља Светог великомученика и архиђакона Евпла, Свету мученицу Сузану и Светог Нифонта патријарха Цариградског, Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу служио је Његово Преосвештенство Епископ браничевски Г. Игнатије уз саслужење Његовог Преосвештенства Епископа захумско-херцеговачког и приморског Г. Григорија и свештенства Митрополије дабробосанске протојереја-ставрофора Бориса Бандуке, протојереја Златка Богдановића и протонамјесника Марка Главаша, те ђакона Ненада Радаковића из Епархије браничевске, и свештенства и ђакона Саборног храма у Требињу. Након Светог Јеванђеља, пригодном бесједом вјерном народу обратио се Епископ браничевски Г. Игнатије. По завршетку Свете Литургије Епископ Григорије се захвалио гостима на посјети и служењу, уз захвалност и сабраном вјерном народу.

Бесједа Еп. Игнатија

Oсвештано звоно новоизграђеног храма у Старом Сланом

У Старом Сланом код Требиња данас је освештано звоно новоизграђеног храма, посвећеног Светом апостолу, првомученику и архиђакону Стефану. Чин освештања обавио је надлежни парох, отац Момо Пејичић. Свету архијерејску литургију, као и освештање цркве, у недјељу, 31. августа 2014. године, служиће Његово преосвештенство епископ Захумско-херцеговачки и приморски г. Григорије.

Божо Морић