Daily Archives: 8. марта 2015.

Бесједа Еп. Григорија у Саборном храму

Бесједа Еп. Атанасија у Манастиру Тврдош

Недјеља друга поста у Требињу

У Недјељу другу поста – Пачисту, дана 8. марта 2015. године Господње, када наша Света Црква прославља Светог Григорија Паламу архиепископа Солунског (коме је посвећена друга недјеља Васкршњег поста, а овај Светитељ се празнује у Православној Цркви, и 14. новембра) и Светога свештеномученика Поликарпа Смирнског, СветуАрхијерејску Литургију у Саборном храму Светог Преображења Господњег у Требињу служио је Његово Преосвештенство Епископ Захумско-херцеговачки и Приморски Г. Григорије, уз саслужење свештенства и ђакона Саборног храма у Требињу. Након Светог Јеванђеља, пригодном бесједом вјерном народу обратио се старјешина Саборног храма, јереј Младен Жуловић. По завршетку Свете Литургије, Епископ Григорије је поучио народ бесједом, након чега је, у Епархијском дому, уприличено послужење.

Бесједа Еп. Григорија

Служба у Прерацима

Друге суботе Часног поста у селу Прераца на трећој парохији Билећкој, служена је Света Литургија уз учешће мјештана овога краја. Св.Литургијом началствовао је надлежни парох свештеник Драго Цвијановић. Том приликом Прерачани су приступили Св.Чаши и причестили се животворним Тајнама Христовим, а прота Драго упутио је присутним поуку у којој је нагласио важност поста, молитве, љубави и праштања.